2025 рік
Рішення щодо облікової ставки та інших монетарних інструментів ухвалюються Правлінням НБУ вісім разів на рік відповідно до опублікованого заздалегідь графіка. На чергових засіданнях у січні, квітні, липні та жовтні рішення ухвалюються на підставі нового макроекономічного прогнозу, повна версія якого щокварталу публікується в Інфляційних звітах. На інших чотирьох засіданнях (у березні, червні, вересні та грудні) рішення приймаються за результатами оцінки ризиків та невизначеності з урахуванням нової інформації про внутрішні та зовнішньоекономічні події, яка з’явилася після останнього прогнозу. За потреби додатково до чергових можуть скликатися й позачергові засідання Правління з питань монетарної політики.
Монетарні рішення попередньо обговорюються на чергових (а за потреби й позачергових) засіданнях Комітету з монетарної політики (КМП), який є консультативним колегіальним органом. КМП не приймає рішень і не надає рекомендацій, а створений з метою обміну інформацією та поглядами, якісного і детального обговорення монетарних питань до їх винесення на розгляд Правління Національного банку. Окрім Голови та інших членів Правління Національного банку, до складу КМП також входять директори чотирьох департаментів: монетарної політики та економічного аналізу, відкритих ринків, фінансової стабільності, статистики та звітності.
Рішення щодо облікової ставки завжди оголошується на пресбрифінгу в четвер о 14.00 одразу після відповідного засідання Правління з питань монетарної політики. Одночасно публікується пресреліз, де відображається консенсусна позиція Правління Національного банку щодо ухвалених рішень.
На 11-й день після ухвалення рішення публікуються Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики. Вони містять знеособлені позиції всіх членів КМП щодо оптимальних монетарних рішень, зокрема і альтернативні до ухваленого рішення думки та відповідну аргументацію.
Архів за 2015 - 2017 роки